A szülői szövetség felhívása

Rodičovské združenie výzva - Szülői szövetség felhívás

Kedves Szülők!

Csongár Katalin vagyok, az óvodánk mellett működő Szülői Szövetség elnöke és azért írok Önöknek, mert sürgős szükségünk van a segítségükre.

Elsősorban a közelgő Karácsonyi vásárral kapcsolatban (2023.12.9-én, az Ilka téren 14:00 órától estig). Nagy megkönnyebbülést jelentene, ha ezen a délutánon volna lehetőségünk cserélődni, kicsit átmelegedni otthon, hogy egyikünknek se kelljen tüsszögve, betegen zárnia a napot. Ezért kérem, jelezzék nekünk, hogy el tudnak-e jönni és bekapcsolódni az ételek elkészítésébe és forró italok árusításába, legalább 1-2 órára.

Szándékukat jelezhetik válaszként erre az e-mailre, vagy a következő telefonszámon: 0908 537 033.

Ugyanakkor nem csak erről az egy napról kell, hogy szót ejtsünk. Akárhogy is nézzük, a jelenlegi felállásban valószínűleg nem sokáig tudunk már eredményesen működni és veszélybe kerülnek azon akcióink is, amik a szervezetünk fő bevételi forrását jelentik. Az ezekből befolyó összegből támogatunk számos óvodai rendezvényt, előadást, illetve óvodai játékokat, higiéniai eszközöket vásárolunk.

Miért gondolom, hogy mindez veszélybe kerülhet?

Az igazán aktív tagjaink száma kb. 8, ebből ketten babát várnak a többieknek pedig el kell osztaniuk maguk között:

– a könyvelés vezetését és teljes adminisztrációt (higgyék el, a jelenlegi törvények többet követelnek tőlünk, mint azt első ránézésre bárki is gondolná)

– egyes rendezvények megszervezését (alapanyagok beszerzése, tomboladíjak megvásárlása, díszlet elkészítése,…)

– személyes részvételt az adott rendezvényeken (hogy ezt megtehessük, elengedhetetlen, hogy a párjaink és a nagyszülők is aktívan támogassanak bennünket, hiszen mi az egész napot sürgés-forgással töltjük)

6 személynek pedig ez már túl nagy falat. Mindannyiunknak vannak gyermekei és ahogy ezt bizonyosan saját tapasztalatból is ismerik, nem tudjuk előre betervezni, mikor kell majd otthon ápolnunk egy vagy akár több kis beteget.

Kérem ezért, hogy most jelezzenek vissza erre az e-mailre. Tudassák velünk, tudnának-e minket támogatni valamely formában a következők közül:

– aktív tag (aki ott és akkor kapcsolódik be tevékenyen, amikor és ahol arra a legnagyobb szükség van)

– tartalékos erő (akit időnként, egy-egy alkalomra megszólíthatunk, és ha ideje engedi, segít nekünk az árusításban néhány órára)

Munkánk nincs díjazva. Sajnos azt sem ígérhetem, hogy az Önökét bármilyen pénzösszeggel jutalmazni tudnánk. Mégis, amit csinálunk, azt teljes erőbedobással tesszük, mert tudjuk, hogy jó célért dolgozunk.

Kérem, amennyire ereje és ideje engedi, csatlakozzon hozzánk. Közösen fogunk sokkal felszabadultabban és ügyesebben dolgozni és megtapasztalják majd, hogy az esetleges fáradtságon túl egy nagyon jó hangulatú csapatba csöppennek bele, ahol mindig van ok a nevetésre.

Szeretném ezúttal megköszönni mindazok segítségét is, akik már eddig is jöttek és segítettek nekünk (a Gyermeknapon, a Sárkányeregetésen,…). Minden segítő kéz munkáját nagyra becsüljük.

Várjuk a válaszát. Kérjük, ne halogassa sokáig.

Tisztelettel,
Csongár Katalin