Výzva rodičovského združenia

Rodičovské združenie výzva - Szülői szövetség felhívás

Som Katarína Csongár, predsedkyňa Rodičovského združenia pri našej materskej škole. Píšem Vám, lebo súrne potrebujeme Vašu pomoc.

V prvom rade s predajom na Vianočných trhoch dňa 9.12.2023, na námestí Ilka.

Akcia začína o 14:00 a minulý rok sme z miesta odchádzali približne okolo 19:00. Bolo by nám veľmi potrebné, aby sme sa počas tejto doby vedeli vystriedať s niekým, nech nikto z nás neodchádza domov prechladnutý. Preto prosím, prihláste sa, kto vie prísť a pomôcť s predajom jedla a horúcich nápojov, aspoň na 1-2 hodinky.

Ozvať sa môžete odpoveďou na túto správu, alebo na telefónne číslo: 0908 537 033.

Z dlhodobejšieho hľadiska, akokoľvek sa pozeráme na zostavu, v ktorej momentálne fungujeme, v blízkej budúcnosti čoraz pravdepodobnejšie sa dostaneme do situácie, keď nebudeme môcť zorganizovať ani tie najzákladnejšie akcie, ktoré našu organizáciu finančne živia a z ktorých prispievame škôlke na rôzne predstavenia, obnovu hračiek alebo hygienické potreby.

Prečo si to myslím?

Preto, lebo skutočne aktívnych členov máme +/- 8, z toho dve čakajú bábätko a zvyšní členovia si musia rozdeliť medzi sebou:

• vedenie administratívy a účtovnej agendy (verte mi, zákony toho vyžadujú od občianskych združení skutočne veľa v tomto smere),
  • organizovanie akcií (nákup surovín, tombolových cien, zabezpečiť výzdobu,…)
  • aj osobnú prítomnosť na nich od začiatku do konca (aby sme tak mohli urobiť, musia nám pomôcť naše polovičky a starí rodičia, lebo fyzicky nie sme prítomní doma)

Na 6 ľudí je to príliš veľa práce a keďže všetci máme deti, nevieme, kedy kto bude musieť zostať doma opatrovať svojich anjelíkov s kašľom či kiahňami.

Preto Vás prosím, aby ste na tento e-mail zareagovali a dali vedieť, či nás viete nejakým spôsobom podporiť z nasledovných:

• ako aktívny člen (kto statočne priloží ruku k dielu kedykoľvek a v čomkoľvek treba)
  • ako záložný člen (koho môžeme osloviť príležitostne, pre niektoré čiastkové úlohy (ide hlavne o pomoc pri predávaní, v trvaní ako si vy určíte).

Naša práca nie je honorovaná. Žiaľ nebudeme vedieť peniazmi zaplatiť ani tú Vašu. Ale to, čo robíme, robíme s elánom, lebo vieme, že pracujeme pre dobrú vec. Prosím, ak je to vo Vašich silách, pridajte sa k nám. Bude sa nám všetkým veselšie a šikovnejšie pracovať a uvidíte, dostanete sa do partie, v ktorej si nad tú prácu užijete aj kopec zábavy.

Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí už aj doteraz prišli a pomohli ako len mohli (na Deň detí, na Šarkaniádu,..).Všetky pomocné ruky si nesmierne vážime.

A čakáme na Vašu odpoveď.

S úctou,
Katarína Csongár